Управник Департмана за француски језик и књижевност одликован Орденом академских палми у рангу витеза

Вести  ::  уторак, 22.03.2022.  ::   Галеријa

Управник Департмана за француски језик и књижевност Филозофског факултета у Нишу и председник Удружења професора француског језика Србије, проф. др Иван Јовановић, овогодишњи је добитник Ордена академских палми у рангу витеза. Ово престижно признање, које је пре више од 200 година установио Наполеон Бонапарта, додељује се за допринос у промоцији француског језика и франкофоне културе. Орден су професору Јовановићу уручили представници Амбасаде Републике Француске и Француског института у Србији.

Господин Станислас Пјере, саветник за сарадњу и културну делатност Амбасаде Француске и директор Француског института у Србији том приликом истакао сав значај рада професора Јовановића на промоцији француског језика и културе у Србији, захваливши му што доприноси јачању пријатељства између наше две земље. У говору након уручења ордена, проф. др Иван Јовановић нагласио је да је изразито почаствован овим признањем, али и да оно не припада само њему, већ и свим његовим колегама, сарадницима, студентима и читавом Филозофском факултету.