Конкурс за Светосавску награду

Вести  ::  четвртак, 02.11.2023.

Департман за србистику Филозофског факултета у Нишу расписује Конкурс за Светосавску награду за ученике средњих школа и гимназија.

• Литерарни рад (прозни или поетски) или есеј пише се на једну од три задате теме:
  • Похвала Светом Сави
  • Светлост светосавља
  • Моја прича о Светом Сави

• Право учешћа на Конкурсу имају ученици од првог до четвртог разреда средњих школа и гимназија.
  • Литерарни рад, односно есеј не треба да буде дужи од пет страница компјутерског текста (или 9000 словних знакова са размаком).
  • Радови се шаљу под шифром коју одређује аутор, а у посебној коверти која се доставља заједно уз рад треба да стоји решење шифре, као и подаци о аутору – име и презиме аутора, име и презиме ментора-наставника, назив школе, разред, адреса, контакт телефон и имејл-адреса.
  • Радови се шаљу искључиво у штампаној форми на адресу: Департман за србистику Филозофског факултета (са назнаком За Светосавски конкурс), Ћирила и Методија 2, 18 000, Ниш.
  • Рок за слање радова је 15. децембар 2023. године.
  • Имена награђених ученика биће објављена на сајту Филозофског факултета 23. 1. 2024. године.
  • Награде најуспешнијим учесницима Конкурса биће додељене на Светосавској академији на Филозофском факултету у Нишу.
  • За ближе информације можете се обратити на адресу: