Одржана друга интерактивна радионица из области српског језика у Гимназији „Светозар Марковић”

Факултетска дешавања  ::  субота, 21.04.2018.  ::   Галеријa

Друга интерактивна радионица из области српског језика намењена ученицима четвртих разреда одржана је 20. априла 2018. године у Гимназији „Светозар Марковић”. Радионица је део успостављене сарадње Филозофског факултета у Нишу и Департмана за српски језик са Гимназијом „Светозар Марковић” из Ниша.

Мср Александра Јанић, асистент на Департману за српски језик Филозофског факултета у Нишу, говорила је на тему „Интерпункција и правописна правила”. Кроз врло динамичну интеракцију предавача и матураната, ученицима су приближена правописна правила у вези са интерпункцијом, са посебним освртом на најчешће грешке и утицај интерпункције на значење.