Регионално такмичење ученика средњих школа из социологије у Нишу

Факултетска дешавања  ::  понедељак, 12.03.2018.  ::   Галеријa

Регионално такмичење ученика средњих школа из социологије у Нишу, у организацији Српског социолошког друштва, одржано је 10. марта 2018. године, с почетком у 11:00h на Филозофском факултету (просторија 434). На такмичење се пријавило 30 ученика из региона, а комисија је одабрала 7 најбољих радова који су овом приликом представљени. Комисија је била у следећем саставу:

1. Проф. др Наталија Јовановић
2. Проф. др Драгана Захаријевски
3. Асистент Александра Николајевић

Након представљања свих радова и већања комисије, одлучено је да прва три места освоје, и тиме се квалификују за републичко такмичење, следећи ученици:

Марија Крстић, "Активизам средњошколаца у превенцији насиља у школама" - Гимназија „Светозар Марковић“, Ниш
Милош Симић, "Хуманитарни рад и активизам средњошколаца у Србији” - Техничка школа, Пирот
Крситина Радовић, "Солидарност средњошколаца у покретању и током друштвене акције у гимназији " Вук Караџић” у Трстенику" - Гимназија "Вук Караџић", Трстеник

Такмичење је протекло регуларно и у најбољем реду. Свим такмичарима додељено је сведочанство о учешћу, док су победницима поред сведочанстава уручене и дипломе. Осим тога, сваки ученик и сви професори добили су пакет са књигама, као поклон од стране Филозофског факултета у Нишу и Департмана за социологију.