Миљковић у новом руху: одржана светковина у част великог српског песника

Факултетска дешавања  ::  субота, 23.12.2017.  ::   Галеријa

Окупивши на једном месту поштоваоце Миљковићеве поезије из академских кругова, студенте и средњошколце, писце, представнике културних установа града Ниша и ширу читалачку публику, Филозофски факултет се још једном показао правим чуваром и промотером наше културе.

На књижевној вечери која је била само један у низу догађаја у оквиру обележавања тридесет година студија националне филологије на Универзитету у Нишу видели смо ново „лице” поезије Бранка Миљковића о којој су говорили књижевник Енес Халиловић, доц. др Јелена Јовановић и асистенткиња Јелена Младеновић.

Студентска трупа „Књижевна боемија” је уз музичку пратњу казивала стихове из недавно објављеног другог тома Сабраних дела Бранка Миљковића, у којем се налазе мање познате и до сада потпуно непознате песме из рукописне заоставштине овог чувеног Нишлије.