Студенти србистике Драинцу у част

Студентске активности  ::  уторак, 17.10.2017.  ::   Галеријa

Студенти србистике Филозофског факултета у Нишу, окупљени у трупи „Књижевна боемија“ која већ годину дана успешно промовише читање поезије, али и њено перформативно извођење, наступили су на културној манифестацији у родном месту песника Рада Драинца, организованој у сарадњи културног центра и библиотеке Општине Блаце, а одржаној 11. октобра 2017.

Програмом „Воз хипнизма“ који су студенти осмислили и технички одлично реализовали пред Драинчевом родном кућом и посетиоцима међу којима је било пуно основаца и средњошколаца из Топличког краја, представљен је читав Драинчев књижевни живот. Сценарио који су сачинили чланови трупе „КБ“, али и сама двочасовна изведба, наишли су на велико одушевљење гледалаца и организатора.

Овим су се студенти Филозофског факултета у Нишу још једном потврдили као прави заступници наше културе, а интересовање за њихове књижевне вечери у Нишу и околини сведочи о истинском квалитету њиховог рада.