Додељене награде ученицима средњих школа и гимназија за најбољи ученички писани састав/есеј

Факултетска дешавања  ::  понедељак, 05.06.2017.  ::   Галеријa

У уторак, 30. маја 2017. године на Филозофском факултету у Нишу уручене су награде и признање најуспешнијим учесницима КОНКУРСА ЗА УЧЕНИКЕ СРЕДЊИХ ШКОЛА И ГИМНАЗИЈА ЗА НАЈБОЉИ УЧЕНИЧКИ ПИСАНИ САСТАВ/ ЕСЕЈ, који је 11. 4. 2017. године расписао Департман за српску и компаративну књижевност Филозофског факултета у Нишу.

Награђене ученике и њихове предметне професоре поздравили су продеканица доц. др  Гордана Ђигић, управница Департмана за српску и компаративну књижевност доц. др Данијела Костадиновић и чланови жирија који су оцењивали пристигле радове – доц. др. Јелена Јовановић, доц. др Снежана Божић и доц. др Кристина Митић.

За освојено прво место награду је примила Милица Стојановић, ученица Гимназије у Лебану, за друго место Јелена Ристић, ученица Гимназије Бора Станковић у Нишу, док су за освојено треће место награду добиле Петра Наумовић, ученица Гимназије Светозар Марковић у Нишу и Наталија Симић, ученица Медицинске школе Др Миленко Хаџић у Нишу.