Студенти србистике обележили Светски дан поезије

Вести  ::  уторак, 28.03.2017.  ::   Галеријa

Књижевна боемија је неформална група студената Србистике са Филозофског факултета у Нишу, а чини је десеторо студената четврте године, један мастер студент и, као гитариста, студент са Електронског факултета.

Друго успешно књижевно вече Трупе к.б. одржано је 21. марта у малој сали Официрског дома.

Нестандардним програмом под називом Проезија – пуна страна поезије публици су представљене песме у прози. Због својих карактеристика које флуктуирају у правцу више жанрова, прозаиде су посебан истраживачки изазов за проучаваоце књижевности, али и за оне који их казују. Уз пратњу гитаре, читани су текстови Јована Дучића, те Иве Андрића, Моме Капора, Мике Антића... Студенти су реализовали програм уз подршку наставника и сарадника из области Српске књижевности 20. века.

Књижевној вечери присуствовао је песник за децу Љубивоје Ршумовић, који је на крају вечери прочитао и једну своју песму.

Чланови Трупе су, поред обележавања Светског дана поезије, скренули пажњу и на Дан деце са Дауновим синдромом. Програм је пратило више од стотину посетилаца.