Додељене награде најбољим учесницима квиза знања из историје

Вести  ::  уторак, 14.03.2017.  ::   Галеријa

Победници квиза знања „100 година од Топличког устанка“, који је пре две недеље одржан на Филозофском факултету, данас су на свечаној церемонији и званично преузели награде које су, захваљујући великом труду, итекако заслужили.

Убедљиво најбољи били су ученици Правно-пословне школе и гимназије „Бора Станковић“ који су освојили таблет, док су остали ученици добили вредна истроијска дела.

Такмичење је организовало Удружење потомака ратника Србије 1912-1920. године како би се што већи број младих едуковао о овом догађају, а домаћин је био Филозофски факултет у Нишу. Организатори наглашавају да је за њих примарни циљ очување успомена на оне који су се борили и дали живот за своју земљу, као и едукација младих о важним историјским догађајима и чињеницама.

Након церемоније доделе признања, присутни су могли да погледају документарни филм Радио-телевизије Србије о Топличком устанку.