Амбасадор Републике Кореје посетио Филозофски факултет

Вести  ::  субота, 11.03.2017.  ::   Галеријa

Делегација Амбасаде Републике Кореје, коју је предводио Амбасадор Ју Деђонг, посетила је Филозофски факултет на коме већ неко време постоје курсеви језика ове далекоистичне земље.

Током посете, у којој се састао са Управом Факултета, на челу са деканицом проф. др Наталијом Јовановић и Управницом Центра за стране језике, проф. др Савком Благојевић, господин Амбасадор је изразио захвалност за досадашњу сарадњу у оквиру које је корејски језик добио статус факултативног курса који заинтересовани студенти Универзитета могу бесплатно да похађају.

Лектор за корејски језик, проф. Ли, истакла је да је веома задовољна студентима који похађају курсеве као и сарадњом са запосленима на Факултету. Додаје да је била пријатно изненађена бројем студената који су заинтересовани да изучавају овај језик.

Обе стране су досадашњу сарадњу оцениле као веома успешну и истакли да ће у наредном периоду она бити још интензивнија, што ће резултирати бројним заједничким активностима у блиској будућности.