Одржано II градско такмичење у енглеском језику у организацији НЕЛТА

Вести  ::  понедељак, 23.01.2017.  ::   Галеријa

У суботу, 21.01.2017. године на Филозофском факултету одржано је друго градско такмичење у енглеском језику у организацији Удружења наставника енглеског језика Ниш - НЕЛТА. За разлику од прошле године, када су учестовали само ученици основних школа, ове године су се придружили и ученици средњих школа. И ове године је интересовање било велико: после школског круга такмичења, у 18 основних и седам средњих школа, било је више од 170 пријављених такмичара: 122 основца и 53 средњошколца. Најбоље резултате остварили су ученици из ОШ “Цар Константин”, ОШ "Душан Радовић", ОШ „Свети Сава“, ОШ "Учитељ Таса" и ОШ “Вожд Карађорђе”, односно гимназија „Светозар Марковић“ „Стеван Сремац” и ''9. Maj''. Уз Филозофски факултет, такмичење су подржали English Book, Oxford Centar, Pearson, као и ученичка компанија Економске школе Vector Studio.