Декан и студенти Филозофског факултета на 50. "Бориној недељи"

Вести  ::  среда, 30.03.2016.  ::   Галеријa

Доделом награде "Борисав Станковић" књижевнику Милисаву Савићу, у уторак 29. марта 2016. године, у Врању је завршена 50. књижевна манифестација "Борина недеља". На финалној вечери посвећеној награђеном делу La sans pareille – љубавни роман са додацима говорио је председник жирија и декан Филозофског факултета у Нишу проф. др Горан Максимовић. Присутним гостима обратили су се проф. др Александар Јовановић, дугогодишњи члан жирија за доделу "Борине награде" и Ненад Шапоња, уредник издавачке куће "Агора" која је објавила књигу La sans pareille. Вече је завршено обраћањем овогодишњег лауреата Милисава Савића и свечаним уручењем награде.

Завршној вечери "Борине недеље" и свечаној додели признања "Борисав Станковић" традиционално су присуствовали и студенти Филозофског факултета из Ниша. Они су 29. марта у преподневним часовима организовано посетили манастир Светог Прохора Пчињског и спомен кућу Боре Станковића. После подне је домаћин студентима била Четврта бригада Копнене војске Србије и њен командант, бригадни генерал Зоран Лубура. Том приликом студенти су обишли Спомен собу бригаде и уживали у војничком ручку. Присуствовањем на затварању „Борине недеље“ окончана је и једнодневна студентска посета југу Србије.