Oдржано предавање на тему “Изазовна понашања код деце са развојним сметњама ”

Вести  ::  субота, 18.03.2023.  ::   Галеријa

У оквиру недеље Департмана за социјалну политику и социјални рад 14. марта је одржано предавање на тему “Изазовна понашања код деце са развојним сметњама ” у сали 301 амфитеатра Филозофског факултета у Нишу. Предавање је реализовано у сарадњи са организацијама ”Дан” и ”Научи ме”. О изазовним, проблематичним понашањима, о томе зашто настају и како нестају говорили су проф. др Миодраг Станковић, специјалиста дечје и адолесцентне психијатарије и психотерапеут  (Центар за заштиту менталног здравља УКЦ Ниш) и Тамара Ђорђевић, психолошкиња и психотерапеуткиња (Психолошки центар Психосфера). У пуном амфитеатру публика је била разнолика -  родитељи, лични пратиоци, учитељи, школски психолози и педагози, ученици средњих школа, студенти и професори Филозофског факултета, специјализанти психијатрије, КБТ едуканти, психолози и психотерапеути, специјални едукатори.