Представљање резултата у оквиру пројекта МИНЕРВА

Вести  ::  понедељак, 28.11.2022.  ::   Галеријa

У петак, 25. 11. 2022. године, у свечаној сали Универзитета у Нишу, одржано је представљање резултата пројекта МИНЕРВА (MappINg Cultural HERitage. Geosciences VAlue in Higher Education) у коме учествују проф. др Весна Лопичић и проф. др Јасмина Ђорђевић са Филозофског факултета у Нишу заједно са колегама са Природно-математичког и Електронског факултета у Нишу. Реч је о пројекту који промовише и развија иновативне методе и алате за наставу, учење и проверу геотехнологија  културноза птребе мапирања културног наслеђа у контексту високог образовања. Универзитет у Нишу је као партнер у пројекту од 3. до 7. октобра 2022. године организовао обуку студената са иностраних партнерских установа, са Филозофског факултета и са Природно-математичког факултета.

Представљању резултата у петак присуствовали су наставници три гимназије, тј. Прве нишке гимназије "Стеван Сремац", Гимназије "Светозар Марковић" и Гимназије "Бора Станковић" као и око 60 ученика из одељења за ученике са посебним способностима за историју и географију из Прве нишке гимназије "Стеван Сремац" и из билингвалног одељења Гимназије "Светозар Марковић". Осим ученика представљању су присутвовали и студенти филозофског факултета и Природно-математичког факултета у Нишу који су учествовали и у обуци. Присутни су могли да чују шта је све постигнуто у оквиру пројекта МИНЕРВА и колико је културна баштина Србије већ дигитализована. Осим тога су присутни могли да виде како се користи дрон за мапирање терена и израду специјалних фотографија које се потом различитим техникама претварају у тродимензионалне дигиталне слике."