Наставници и студенти Филозофског факултета у посети Универзитету Џорџ Мејсон

Факултетска дешавања  ::  петак, 04.11.2022.  ::   Галеријa

У оквиру пројекта Промовисање толеранције и решавање конфликата: Настава и пракса, наставници Филозофског факултета у Нишу, доц. др Марија Пејичић (руководилац пројекта), проф. др Владимир Хедрих, доц. др Драгана Јовановић и доц. др Немања Крстић, студенткиња психологије Јасмина Ристић и студент социологије Михаило Петровић тренутно реализују пројектне активности у Картер школи за мир и решавање конфликата (https://carterschool.gmu.edu/) Универзитета Џорџ Мејсон из САД-а, једној од водећих институција за решавање конфликата у овој земљи, у којој ће провести недељу дана.

Циљ посете јесте размена искустава, оснаживање сарадње између институција и упознавање са активностима центара и лабораторија у овој школи, усмерених на решавање међугрупних конфликата и успостављање и одржавање мира у земљи и свету. На Филозофском факултету ће до краја ове године бити основан Центар за социјалну инклузију и решавање конфликата, који ће у свом раду користити и неке од модела праксе са којим су се наставници и студенти упознали током ове посете. Поред едукативних и истраживачких активности које ће нудити, Центар ће бити место сусрета наставе и праксе, факултета и заједнице, факултета из региона и заједница региона.