Пројекција документарног филма ,,Језик и стварност"

Вести  ::  петак, 30.09.2022.  ::   Галеријa

Петог октобра са почетком у 13.30, у Музејској учионици Филозофског факултета у Нишу, одржаће се пројекција документарног филма Језик и стварност. У њему представнице и представници стручне јавности, као и сами језички практичари и практичарке, говоре о важној улози коју језик има у формирању мишљења и ставова у друштву.

Документарни филм је снимљен уз свесрдну подршку професорке Свенке Савић и Марјане Стевановић, ауторки Водича за употребу родно осетљивог језика у јавној управи, Мисије ОЕБС-а у Србији 2019. и креативну подршку Маје Мићић, представнице одељења за демократизацију Мисије ОЕБС-а у Србији.

Разговор ће модерирати Маја Мићић испред Мисије ОЕБС-а у Србији, а са студенткињама и студентима разговараће др Јелена Младеновић са Департмана за србистику, др Немања Крстић и др Милош Јовановић са Департмана за социологију, и др Сања Игњатовић са Департмана за англистику.

Број места је ограничен, а можете се пријавити путем Google формулара на: https://forms.gle/kVsSJEQEueGgYqHU6