Амбасадор Француске у посети Филозофском факултету

Вести  ::  понедељак, 06.06.2022.  ::   Галеријa

Његова екселенција г. Пјер Кошар, амбасадор Француске у Србији, у петак, 3. јуна посетио је Филозофски факултет у Нишу. Том приликом састао се са запосленима на Департману за француски језик и књижевност и директорком Француског института у Нишу, гђом Моником Дамњановић. Главна тема разговора била је промоција француског језика и културе међу младима у региону, те је предложен низ активности које би томе могле допринети.

Управник Департмана за француски језик и књижевност, проф. др Иван Јовановић, истакао је да су подршка Амбасаде и сарадња са Француским институтом од велике важности за развој Департмана, док је њ.е.г. Пјер Кошар похвалио досадашња залагања Департмана и изразио захвалност због свега што је учињено за француски језик и саму Француску. Разговор је завршен у пријатељском тону, закључком да је овај сусрет додатно ојачао постојеће француско-српско пријатељство.