Представници Тигар Тајерса из Пирота и амбасадори франкофоних земаља посетили Филозофски факултет у Нишу

Факултетска дешавања  ::  четвртак, 18.11.2021.  ::   Галеријa

Дана 16. новембра 2021. године Филозофски факултету у Нишу и компанија Тигар Тајерс из Пирота, која послује у оквиру француске Мишелин групе, потписали су Протокол о сарадњи који подразумева реализацију великог броја пројеката и радионица од заједничког интереса. Реч је о активностима у области промоције и популаризације француског језика у предшколским установама и основним школама, у области дигиталног маркетинга, јавног наступа, тимског рада, превазилажења сукоба, кризног менаџмента. Посебено је истакнута могућност обављања преводилачке праксе за студенте Француског језика и књижевности и Англистике, као и сарадња на пољу организације курсева француског језика и провере знања за све запослене у овој компанији.

Дана 17. новембра 2021. године Група франкофоних амбасадора посетила је Филозофски факултет у Нишу где се састала са деканицом, проф. др Наталијом Јовановић, и управником Департмана за француски језик и књижевност и председником Удружења професора француског језика Србије, проф. др Иваном Јовановићем. Амбасадори Египта, Туниса, Марока, Камбоџе, Демократске Републике Конго, Гвинеје као и дипломатски предствник Француске разговарали су о унапређењу и продубљивању сарадње на пољу промоције и афирмације француског језика и франкофоних вредности у Нишу, јужној и југоисточној Србији. Разговарало се и о универзитетској сарадњи између Филозофског факултета и франкофоних земаља, институционалној сарадњи између Факултета и франкофоних амбасада у циљу пружања могућности студентима француског језика и књижевности да у њиховим представништвима обављају стручну праксу, о статусу француског језика у школском систему Србије и о подршци наставницима француског језика. Посебно је истакнута потреба за оснивањем Франкофоног центра на Филозофском факултету у Нишу који би био намењен не само студентима, наставницима и сарадницима Факултета и Универзитета, већ и професорима и ученицима средњих и основних школа.