Потписан споразум о наставку и унапређењу сарадње између Филозофског факултета и Гимназије Пирот

Вести  ::  петак, 11.06.2021.  ::   Галеријa

Делегација Филозофског факултета у Нишу, на челу са деканом проф. Др Наталија Јовановић, посетила је Гимназију Пирот и том приликом потписан је споразум о наставку и унапређењу сарадње двеју институција. Обављање стручних пракси, заједнички пројекти, техничка подршка, ангажовање студената у различитим факултетским активностима и њихово повезивање са факултетом током средњошколског узраста само су неки аспекти овог споразума. Тим поводом постављен је студентски кутак да што лакше и ефикасније информише студенте о нашим студијским програмима.

Споразум је посебно важан за Одељење за француски језик и књижевност, јер у гимназији постоји француски двојезични одељење, па ће сарадња бити додатно јачана у том делу. Такође, делегација је посетила и компанију Tigar Tyres где је оквир за потписивање меморандума који ће обухватати унапређење нивоа знања француског код запослених, организација и реализација бројних семинара и обука за запослене, стручну праксу и запошљавање наших студената, израду и реализација заједничких пројеката, као и заједничко деловање на промоцији француског језика и културе.