Програм Виртуелних дана педагогије

Најаве  ::  уторак, 02.02.2021.  ::   Галеријa

Департман за педагогију Филозофског факултета у Нишу позива све заинтересоване ученике и студенте да учествују у активностима у оквиру обележавања ВИРТУЕЛНИХ ДАНА ПЕДАГОГИЈЕ. Припремили смо различите активности како би имали прилику да се упознате педагогијом као науком, откријете педагогију у свом окружењу и сагледате сваковневне ситуације у педагошком контексту.

Дани педагогије ће се одржати онлајн у периоду од 08. 02. 2021. до 18. 02. 2021. године.

ПРОГРАМ АКТИВНОСТИ:

Понедељак, 08. 02. 2021 – Отварање наградног конкурса за достављање есеја на тему ИЗАЗОВИ ОБРАЗОВАЊА У ДИГИТАЛНОМ ОКРУЖЕЊУ.

Позивамо све матуранте да представе своја искуства у кратком есеју (до две стране текста) и искористе прилику да освоје неку од вредних награда. Есеј је потребно послати на адресу до 15.02.2021. године у 12 часова. У пропратном тексту је потребно навести име и презиме, место и назив школе.
Све пристигле радове прегледаваће трочлана комисија коју чине професори са нашег Департмана. Победнике ћемо прогласити 18. фебруара јавним објављивањем на друштвеним мрежама и на сајту Факултета.  Награда за освојено прво место је ослобађање накнаде за полагање пријемног испита. Остале награде (књиге у издању Филозофског факултета у Нишу) обезбеђене су за ауторе који освоје друго, треће, четврто и пето место.

Понедељак, 08. 02. 2021.  у 19:00 - Предавање са елементима радионице на тему СЛОБОДНО ВРЕМЕ СРЕДЊОШКОЛАЦА – ЗНАЧАЈ, ПРОБЛЕМИ И МОГУЋНОСТИ*
Предавање је намењено средњошколцима и студентима који желе да промене свој однос према слободном времену, да га користе продуктивније и слободније уживају у њему. Говорићемо о проблемима са којима се млади сусрећу и о могућностима које имају. Придружите нам се и размените искуства са својим вршњацима и наставницима и студентима Департмана за педагогију. Предавачи су доц. др Јелена Петровић и Драгана Димитријевић
*реализује се путем Google Meet апликације, пријава за учешће путем линка http://skr.rs/sl=vreme

Уторак, 09. 02. 2021.  у 19:00 – Отворена дискусија са матурантима и студентима на тему ШКОЛА БУДУЋНОСТИ – ШКОЛА КОЈУ ЖЕЛИМО*
Ако сте икад замишљали школу будућности, ако знате шта бисте мењали, зашто и на који начин, узмите учешће у овој онлајн дискусији, инспиришите се и сазнајте нешто ново, али и реците све шта желите...
Дискусију ће водити проф. др Марина Матејевић и Марија Ђорђевић
*реализује се путем Google Meet апликације, пријава за учешће путем линка https://sn.rs/skolabuducnosti

Среда, 10. 02. 2021 – Отварање наградног конкурса за матуранте и студенте ПЕДАГОГИЈА У СЛИЦИ И РЕЧИ
Позивамо све заинтересоване учеснике да нам илуструју неку педагошку ситуацију или педагошки феномен, који на њих оставља упечатљив утисак. То могу учинити путем слике, цитата или видео клипа. Креиране материјале послати најкасније до 15. 02. 2021. године у 12 часова на адресу
Све пристигле материјале ће прегледати трочлана комисија, објављивање победника ће се реализовати 18.02.2021. Награда за освојено прво место је екстерни хард диск. За ауторе који освоје друго, треће, четврто и пето место обезбеђене су награде у виду књига у издању Филозофског факултета у Нишу.

Четвртак, 11. 02. 2021. у 19:00 - Предавање на тему ИЗАЗОВИ ПРОФЕСИЈЕ ПЕДАГОГА У САВРЕМЕНОМ ДРУШТВУ*
Ово предавање ће дати одговоре на нека од следећих питања: Ко су педагози? Какав је професионални идентитет педагога? Која је улога педагога у савременом друштву? Уколико желите са сазнате одговоре, али и да се детаљније упознате са професијом педагога, ово је права активност за вас.
Предавачи: проф. др Јелена Максимовић и асс Јелена Османовић Зајић
*реализује се путем Google Meet апликације, пријава за учешће путем линка http://skr.rs/izazovipedagoga

Петак, 12. 02. 2021. у 19:00 - У оквиру активности ПЕДАГОШКИ РАЗГОВОРИ* имаћете прилике да из угла наставника, сарадника, студената и искусних педагога из праксе упознате свет педагогије, али и сазнате све потребне информације о студијском програму и начину студирања, као и лепоти педагошке професије.
Модератори: проф. др Марија Јовановић и Милица Димитријевић
Учесници:
Сузана Васић, МА педагог, Председник Подружнице педагога Нишавског округа
Никола Марковић, МА педагог, Сигурна кућа за жене и децу жртве насиља, Ниш
Студенти: Јована Ђонић, Бранка Спасић и Хелена Јовановић
*реализује се путем Google Meet апликације, пријава за учешће путем линка http://skr.rs/pedagogijarazgovori

Петак, 18. 02. 2021 -  Јавно објављивање победника наградних конкурса и освојених награда на сајту факултета и на друштвеним мрежама

За све додатне информације обратите се мејлом на или