Успешна одбрана мастер радова у оквиру програма двоструких диплома

Студијске посете и размене  ::  понедељак, 14.09.2020.  ::   Галеријa

У оквиру сарадње два универзитета која се годинама успешно реализује између Универзитета у Нишу и Универзитета у Поатјеу (Université de Poitiers) у Француској, Филозофски факултет у Нишу имао је част да академске 2019/2020 године започне реализацију мастерског програма са двоструким дипломама успостављену са француским Факултетом за књижевност и језике (Faculté des lettres et des langues).

У овом студијском програму учествовало је четворо студената: три студенткиње са Департмана за француски језик и књижевност: Милица Стевановић, Јелена Симић и Софија Филиповић и један студент са овог француског факултета: Естебан Телије (Esteban Tellier).

Они су један семестар провели у Поатјеу, а други у Нишу, а њиховe мастерске студије успешно су завршене 11. септембра запаженим одбранама чиме су стекли дипломе оба универзитета. Одбране је путем интернета пратило између 35 и 40 људи. Од академске 2020/2021 године настављамо са овом веома важном сарадњом за Универзитет у Нишу.