Резултати регионалног такмичења ученика средњих школа из социологије

Факултетска дешавања  ::  уторак, 28.07.2020.

Српско социолошко друштво, у сарадњи са одсецима за социологију Филозофског факултета у Београду, Новом Саду, Нишу и Косовској Митровици, реализовало је регионално такмичење ученика средњих школа из социологије, које је уврштено у календар такмичења и смотри ученика средњих школа Министарства просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије. Тема овогодишњег такмичења је ОМЛАДИНА И СФЕРА РАДА, док је стручна комисија Филозофског факултета Универзитета у Нишу заседала у следећем саставу:

1. Проф. др Горана Ђорић, ванредни професор Филозофског факултета Универзитета у Нишу,
  2. Проф. др Сузана Марковић Крстић, ванредни професор  Филозофског факултета Универзитета у Нишу,
  3. Доц. др Гордана Стојић, доцент  Филозофског факултета Универзитета у Нишу.

Стручна комисија је прогласила три најбоља рада која иду на републичко такмичење:

1. Марија Раичевић, "Утицај неформалног образовања у виду FLEX омладинске културолошке размене на професионални живот и запошљавање" (Гимназија Бора Станковић, Ниш),
  2. Ива Георгиев, "Млади са села у савременом свету" (Гимназија Зајечар),
  3. Лара Давидовић, "Утицај друштвених фактора на одлуке везане за обликовање образовно - радне будућности матураната" (Неготинска гимназија).

Координатор региналног такмичења ученика средњих школа из социологије,
асистент Александра Николајевић