Теорија кроз праксу: Студенти Филозофског факултета посетили Народно позориште у оквиру предиспитних активности

Факултетска дешавања  ::  среда, 18.12.2019.  ::   Галеријa

Више од деценије студенти Србистике, Француског језика и књижевности и Руског језика и књижевности, у оквиру предмета Теорија књижевности, овом градиву приступају кроз праксу.

Ове године Филозофски факултет обезбедио је деведесет карата за представу „Како вам драго” Народног позоришта у Нишу, по предлошку драме Вилијама Шекспира, а у режији Никите Миливојевића. Инспиративан текст и занимљива режија представе допринели су бољим увидима студената у однос драмског текста и позоришта.

Предмет Теорија књижевности на три студијска програма изводе проф. др Снежана Милосављевић Милић и асистент др Мирјана Бојанић Ћирковић.