Велико интересовање за трибину и промоцију књиге "Озна - репресија комунистичког режима у Србији 1944-1946. године"

Факултетска дешавања  ::  среда, 11.12.2019.  ::   Галеријa

Велики број заинтересованих присуствовао је трибини и промоцији књиге Озна - репресија комунистичког режима у Србији 1944-1946. године, које су одржане на Филозофском факултету у Нишу.

Књига  Озна - репресија комунистичког режима у Србији 1944-1946. године представља до сада највећу збирку оргиналних документа које говоре о технологији насиља којим је руководила ОЗН-а непосредно иза Другог светског рата и ликвидацији народних непријатеља. На основу докуметнарне грађе њени приређивачи дали су пресек и детаљну анализу технологије спровођеног  насиља над политичким неистомишљеницима.

О књизи су говорили: др Срђан Цветковић, виши научни сарадник Института за савремену историју у Београду; др Бојан Димитријевић, научни саветник Института за савремену историју у Београду, др Дејан Антић, доцент Филозофског факултета у Нишу и Немања Девић, истраживач сарадник Института за савремену историју у Београду.