Студенти и средњошколци посетили СОС Дечије село у Краљеву

Студијске посете и размене  ::  недеља, 07.04.2019.  ::   Галеријa

Департман за социјалну политику и социјални рад је за учеснике конкурса ”Гестови хуманости”, друге заинтересоване средњошколце и студенте свог Департмана организовао посету СОС Дечијем селу у Краљеву. СОС Дечије село представља јединствен концепт  бриге о деци без родитељског старања, који деци пружа могућност да одрасту у брижном породичном окружењу, у хранитељским СОС породицама.

Са нама су у посети били ученици треће и четврте године из нишких гимназија ”Светозар Марковић” и ”9. мај”, Економске школе у Нишу, Гимназије ”Вук Караџић” из Трстеника. Средњошколци су се ближе упознали са концептом бриге о деци без родитељског старања, једном од области рада помагачких професија, што им може помоћи у одабиру будућег занимања. Захваљујемо се њиховим професоркама и стручним сарадницама које су препознале значај ове активности и мотивисале ученика за учешће на конкурсу ”Гестови хуманости” и посету СОС Дечијем селу.

Захваљујемо се директорки и стручним радницима који су нас угостили, представили СОС Дечије село и свој рад.