Одржан књижевни разговор са Владимиром Табашевићем

Факултетска дешавања  ::  четвртак, 28.03.2019.  ::   Галеријa

У организацији Департмана за српску и компаративну књижевност, одржан је разговор са писцем Владимиром Табашевићем, актуелним добитником НИН-ове награде, и Марјаном Чакаревићем, чланом НИН-овог жирија.

У разговору који је водила асистенткиња Јелена Младеновић, присутни наставници, сарадници, студенти и сви заинтересовани посетиоци, имали су прилике да се упознају са особеностима Табашевићеве поетике, специфичностима награђеног романа, Заблуда светог Себастијана, и стању у савременој српској  књижевности.

Динамичном разговору, који је отворила деканица Филозофског факултета, проф. др Наталија Јовановић, прикључила се и публика, а студенти Србистике посебно су били заинтересовани за разоткривање стваралачког процеса младог писца, који је својим надахнутим говором отворио многа питања.