О филозофији, уметности и хумору у Врању

Студијске посете и размене  ::  понедељак, 25.03.2019.  ::   Галеријa

Проф. др Зоран Димић и асистенти Милан Јовановић и Душан Миленковић са Департмана за филозофију били су гости гимназије "Бора Станковић" у Врању. Они су у оквиру обележавања недеље школе одржали популарно предавање са заједничким насловом "Филозофија, уметност и хумор".

Професор Зоран Димић говорио је о односу филозофа према хумору, са посебним освртом на Антику. Тема Милана Јовановића била је теорија инконгруенције помоћу које је анализирао неке популарне вицеве и шале, док је Душан Миленковић говорио о комичном у музици, такође из перспективе инконгруенције, и, пре свега, на примеру музике из цртаног филма "Том и Џери".

Публика су чинили ученици и професори Гимназије, али и други заинтересовани грађани Врања. Фотографијама Ивице Стошића преносимо део атмосфере.