Предавање "Књижевна својства Вуковог Српског рјечника" успешно одржано у Лесковцу

Факултетска дешавања  ::  уторак, 18.12.2018.  ::   Галеријa

Поводом обележавања 200 година од објављивања првог издања Српског рјечника Вука Стефановића Караџића, проф. др Горан Максимовић одржао је 13. децембра запажено предавање у Лесковачком културном центру о теми Књижевна својства Вуковог Српског рјечника.

Присутни, међу којима су били наставници и ученици средњих и основних школа, али и представници шире културне јавности града Лесковца, на овом предавању на високо стручном нивоу упознати су са основним обележјима Вуковог Српског рјечника, његовим значењским нивоима, али и са стваралаштвом оних српских писаца којима је Вуково дело послужило као инспирација за књижевни рад.

Ово предавање још једном потврђује да професори Филозофског факултета, сарађујући са културним центрима Србије, доприносе очувању српске књижевне и културне баштине.