Нови талас промотивних часова француског језика, књижевности и културе

Факултетска дешавања  ::  субота, 17.11.2018.  ::   Галеријa

Након успеха у претходном семестру, сарадници Департмана за француски језик и књижевност настављају са промотивним активностима којима упознају средњошколце са посебностима француског језика, чарима француске књижевности и културно-историјским богатством Француске.

Тако су прошлог уторка демонстратор Јована Голубовић и асистент Вања Цветковић одржале промотивни час у гимназији „Светозар Марковић“ коме су присуствовали занитересовани матуранти, потенцијални студенти студијског програма. Међу њима је било и ђака билингвалног, француско-српског одељења, који су се посебно интересовали да шире своја сазнања из поменутих области.

Како су ученици трећег разреда ове нишке гимназије такође показали заинтересованост, радионица ће за њих ускоро бити поновљена. Очекује се и наставак оваквих и сличних промотивних активности Департмана за француски језик и књижевност у другим средњим школама у Нишу и округу.