Обележен Европски дан језика

Факултетска дешавања  ::  среда, 26.09.2018.  ::   Галеријa

Песмом, рецитацијом, игром, глумом на бројним језицима који се изучавају на Филозофском факултету у Нишу обележен је Европски дан језика. Програм је организован на иницијативу Центра за стране језике и Канцеларије за подршку студентима.

Иако је испитни рок увелико у току, велики број студената, али и ученика гимназије "Стеван Сремац", са задовољством се укључио у креативан и динамичан перформанс који је изазвао велико одушевљење публике. Након уводног обраћања деканице проф. др Наталије Јовановић која је указала на значај бројних филолошких департмана и важност изучавања језика у савременом друштву, кренуле су песме, рецитације, али и скечеви на српском, енглеском, француском, руском, грчком, бугарском, немачком. Иако се тренутно јапански не изучава на Филозофском факултету, присутни су имали прилику да чују извођење песме и на овом језику, а програм је спектакуларно завршен чувеним плесом сиртаки.

Обележавање Европског дана језика темељи се на иницијативи Савета Европе почев од 2001. године.

Како је протекао програм можете погледати у галерији и у клиповима на нашем инстаграм профилу