Одавање почасти жртвама НАТО агресије

Факултетска дешавања  ::  петак, 18.05.2018.  ::   Галеријa

Управница Департмана за Историју, Божица Младеновић, Студент продекан, Анђела Миленковић и Председник студентског парламента, Немања Анђелковић, посетили су Куршумлију, да би одали почаст жртвама НАТО агресије.

Делегација са Филозофског факултета је Куршумлију посетила поводом полагања венца на споменик погинулима у градском парку и Гарнизону Војске Србије “Топлички устанак”, а том приликом је проф. Божица Младеновић одржала час историје у Основној школи „Милоје Закић“ и деци, која су потомци топличких устаника, указала на шта и колико треба да буду поносни, као и да без познавања сопствене историје можемо заборавити и ко смо ми заправо.

Куршумлија, мала варош у Топлици, нашла се на мети НАТО авијације, у агресији западне алијансе на Савезну Републику Југосавију 1999. године, међу првим градовима у Савезној Републици Југославији.