Изабрани добитници Светосавских награда

Вести  ::  среда, 24.01.2018.

На Светосавској академији, коју 26. јануара у 12 сати организује Департман за српску и компаративну књижевност, и ове године биће додељене Светосавске награде: за најбољи мастер рад и за најбољи писани састав ученика средњих школа у духу светосавља.

Награду за најбољи мастер рад добила је Соња Ђорић и то за рад ''Фантастично у делу Илије Вукићевића'' (ментор: проф. др Горан Максимовић).

Прву награду за најбољи писани састав ученика средњих школа добио је Немања Кутлешић, ученик Гимназије ''Светозар Марковић'' у Нишу.

Друга награда припала је Павлу Зељићу, ученику Гимназије ''Вук Караџић'' у Лозници, а две треће награде су додељене Лазару Букумировићу, ученику Прве крагујевачке гимназије и Елени Стоиљковић, ученици Гимназије ''Светозар Марковић'' у Нишу.