Руско вече на Филозофском факултету

Најаве  ::  уторак, 23.05.2017.

Поводом Дана словенске писмености студенти Департмана за руски језик и књижевност приредиће традиционалну манифестацију "Руско вече". Приредба ће ове године бити посвећена стогодишњици Октобарске револуције, као догађају који је битно утицао на руско друштво и културу током читавог XX века.

Студенти свих година Департмана за руски језик и књижевност припремили су сцене из повести "Псеће срце", Михаила Булгакова, поеме "Дванаесторица" Александра Блока, као и стихове Мајаковског, Јесењина, Цветајеве и других песника, чије је стваралаштво на известан обележено револуцијом. За сценарио, организацију и припрему студената била је задужена лекторка за руски језик Олга Трапезњикова.

Приредба ће бити одржана у четвртак, 25. маја са почетком у 18 часова у амфитеатру у приземљу.