Књижевни клуб „Милутин Ускоковић“ наградио студенте србистике

Вести  ::  уторак, 09.05.2017.

На конкурсу за најбољу песму који је организовао књижевни клуб „Милутин Ускоковић“ из Куршумлије, две награде отишле су у руке студенткиња србистике Филозофског факултета у Нишу. Песма Љубав зна да боли Јелене Филиповић освојила је трећу, а песма Ноћ када су горели векови Марије Тонић четврту награду. На свечаности организованој поводом додела новчаних награда и диплома најуспешнијима, студенткиње су своје песме представиле куршумлијској публици. Поред стручног жирија сачињеног од књижевника Весне Пауновић Ђукић, Радивоја Пантића и председника књижевног клуба, Момчила Николића, о најбољој песми одлучивала је и шира читалачка публика гласањем на сајту „Топ новости“, где су песме биле објављене под шифрама, без имена аутора. Читалачка публика је као најбољу издвојила песму Јелене Филиповић. Стручни жири је обе студенткиње похвалио и обећао да ће их подржати у даљем стварању лепе књижевности.