Студенти из Алабаме поново на Филозофском факултету у Нишу

Вести  ::  петак, 15.05.2015.  ::   Прилози

Група студената и професора са Универзитета у Алабами (САД) боравиће у Нишу од 14. до 20.5.2015. у оквиру пројекта Тhe Serbia Fellowship Experience.

Циљ пројекта је да омогући студентима Универзитета у Алабами али и Универзитета у Нишу да упознају друге културе, развију интеркултурне комуникативне вештине, превазиђу посматрање других култура кроз стереотипе и предрасуде, граде мостове између наше две културе кроз дијалог.

У току боравка у Нишу, амерички студенти и професори ће одсести код својих колега са Филозофског факултета како би што ближе упознали живот тзв. „обичних људи", обилазити историјске, културне, природне и друге знаменитости јужне Србије, и са својим домаћинима учествовати у низу активности на Филозофском факултету у Нишу.

У току ове посете, у Ректорату ће бити потписан уговор о сарадњи између Универзитета у Алабами и Универзитета у Нишу.

Позивамо све заинтересоване да се укључе у неку од планираних активности, упознају колегинице и колеге из Алабаме, и при том нешто науче о себи и о другима.

Програм посете америчких студената и професора налази се у прилогу.