Резултати Конкурса за Светосавску награду

Вести  ::  уторак, 23.01.2024.

И ове године Департман за србистику традиционално је расписао Конкурс за Светосавску награду за ученике средњих школа и гимназија. Комисија у саставу: проф. др Снежана Божић, проф. др Јелена Јовановић (председник) и мср Христина Аксентијевић разматрала је радове који су пристигли и донела је следећу одлуку:

Прву награду освојио је Михаило Јовановић, ученик трећег разреда Средње музичке школе „Стеван Христић” из Крушевца (ментор Слађана Јовановић);

Друга награда припала је Јани Павловић, ученици трећег разреда СШ „Душан Тривунац Драгош” из Сврљига (ментор Кристина Гаврић);

Трећу награду деле два учесника конкурса: Јања Филиповић из Гимназије „9. мај” у Нишу (ментор Катарина Илић) и Богдан Милаковић, ученик четвртог разреда Пожаревачке гимназије (ментор Марија Запутил).

Победницима ће награде бити уручене 26. јануара од 12 часова на свечаној Светосавској академији на Филозофском факултету у Нишу. Честитамо добитницима и њиховим менторима!