Наградни конкурс Департмана за руски језик и књижевност

Вести  ::  субота, 06.05.2023.

Департман за руски језик и књижевност позива ученике основних и средњих школа да слањем својих есеја или видео снимака учествују на конкурсу на тему:

Любимые страницы русской литературы

Конкурс је отворен до 21. маја 2023. године, а радове (есеј или видео снимак своје интерпретације стихова, драмског или прозног текста) треба послати на адресу . Најбоље радове одабраће трочлана комисија, састављена од чланова Департмана, а награде и сертификати најуспешнијим учесницима биће додељени 24. маја на Филозофском факултету у Нишу у овиру манифестације посвећене Дану словенске писмености и културе.

Награде које смо припремили за вас су следеће:

За средњошколце: екстерни хард-диск, ослобађање плаћања накнаде за упис (уколико кандидат оствари право на упис након извршеног рангирања) и књиге у издању Филозофског факултета.

За основце: одабрана дела руске књижевности за децу.