Књижевна промоција посвећенa доц. др Маји Вукић

Најаве  ::  уторак, 10.05.2022.

Позивамо Вас на књижевну промоцију посвећену доц. др Маји Вукић коју организује Департман за србистику Филозофског факултета у Нишу. Промоција ће бити одржана 13. маја (петак) од 12 сати у учионици на отвореном Филозофског факултета у Нишу. О раду и ауторству доц. др Маје Вукић, као и публикацијама које су њој посвећене говориће др Валерија Тодорова, потом проф. др Јордана Марковић, проф. др Надежда Јовић, проф. др Татјана Трајковић и доц. др Ивана Митић. Студенти Јелена Трајковић и Никола Михајловић прочитаће краће одломке из зборника „Пробуди ме кад нађеш перо”, а о дизајну корица говориће Дарја Стојановић. На промоцији ће бити представљена следећа издања:

1. Маја Вукић, „Комбиновање везника и невезничких речи у српском језику”, Филозофски факултет у Нишу, 2020. година;

2. Јордана Марковић, Маја Вукић, Александра Јанић, „Правописна и друга језичка вежбања”, Филозофски факултет у Нишу, 2020. година;

3. „Пробуди ме кад нађеш перо : антологија савремених бугарских приповедака и кратких прича и њихови преводи на српски језик”, приредиле Валерија Тодорова и Маја Вукић, Филозофски факултет у Нишу, 2020. година;

4. „FACTA UNIVERSITATIS Series: Linguistics and Literature”, 18/1, Универзитет у Нишу, 2020. година;

5. „Годишњак за српски језик”, бр. 19, Филозофски факултет у Нишу, 2021. година.

Добро нам дошли!