Фото/видео-конкурс

Факултетска дешавања  ::  уторак, 01.02.2022.  ::   Прилози

Сликај свој франкофони кутак или сними најлепши франкофилски тренутак!

О каквом је конкурсу реч?

Департман за француски језик и књижевност Филозофског факултета у Нишу расписује фото/видео-конкурс којим се придружује светској прослави Месеца франкофоније.

Коме је конкурс намењен?

Свим заинтересованим ученицима 3. и 4. године средњих стручних школа и гимназија.

Како да учествујете?

Потребно је да нам имејлом пошаљете фотографију или видео-запис не дужи од 60 секунди који су инспирисани француским језиком, Француском, франкофоним земљама (подсећамо вас да је француски званични језик у чак 29 земаља!) и њиховом културом – филмом, музиком, књижевношћу, уметношћу, архитектуром.

Шта да очекујете од конкурса?

Повезивање са љубитељима и говорницима француског језика на државном, али и светском нивоу, као и лепе и вредне награде. Ваше фотографије и снимке делићемо преко департманских налога на друштвеним мрежама у току месеца марта, а реакције пратилаца помоћи ће трочланом жирију да прогласи победнике 31. марта.

Рок и адреса за пријаву?

До 1. марта можете послати свој усликани франкофони кутак или уснимљени франкофилски тренутак имејлом на адресу: или на адресу: .