Конкурс за средњошколце и студенте - покажи своје умеће: преведи омиљену песму на дијалекат или жаргон

Факултетска дешавања  ::  среда, 22.09.2021.  ::   Прилози

Филозофски факултет у Нишу објављује за своје студенте и за средњошколце из целе Србије језички конкурс - Покажи своје умеће: преведи омиљену песму на дијалекат или жаргон.

Изаберите песму омиљеног страног извођача или песника написану на енглеском, француском, немачком, руском, грчком, италијанском или шпанском језику, преведите је на изабрани дијалекат српског језика или је пребаците у жаргон српског језика, па телефоном или камером направите хоризонтални снимак док рецитујете оригиналну верзију изабране песме и свој превод. Ако имате техничких проблема или питања, јавите се на мејл:

Најкреативније радове у категорији средњошколаца и у категорији студената одабраће стручни жири са Филозофског факултета у Нишу: проф. др Иван Јовановић, проф. др Јасмина Ђорђевић, Невенка Јанковић, доц. др Сања Игњатовић, мср Емилија Јовић и доц. др Александра Јанић. Главни критеријуми за рангирање кандидата биће квалитет превода, оригиналност дијалекта / жаргона, дикција приликом рецитовања и инвентивност приликом снимања клипа.

Рок за слање радова је 5. октобар 2021. године у подне, а видео-прилоге треба послати на мејл

У мејлу навести име, презиме, школу / департман, разред / годину студија, место, ментора (ако је превод рађен под менторством) и број телефона.

Победници ће бити проглашени на факултетском сајту након завршетка конкурса, при чему ће средњошколски и студентски радови бити у посебним категоријама.

Награде за студенте

1. место: ослобађање трошкова пријаве на мастер или докторске студије Филозофског факултета у Нишу, екстерни хард-диск, књиге и промо-материјали

2. место: ослобађање трошкова пријаве на мастер или докторске студије Филозофског факултета у Нишу, књиге и промо-материјали

3. место: књиге и промо-материјали

Награде за средњошколце

1. место: ослобађање трошкова полагања пријемног испита и припремне наставе на Филозофском факултету у Нишу, екстерни хард-диск, књиге и промо-материјали

2. место: ослобађање трошкова похађања припремне наставе на Филозофском факултету у Нишу, књиге и промо-материјали

3. место: књиге и промо-материјали

*Награде у виду ослобађања плаћања трошкова полагања пријемног испита, похађања припремне наставе и ослобађања трошкова уписа на мастер или докторске студије важиће у тренутку када се кандидат уписује.

Пријавите се и поделите своју креативност са нама!