In Memoriam: Проф. др Јован Давидовић

Факултетска дешавања  ::  петак, 03.09.2021.

Проф. др Јован М. Давидовић преминуо је у 93. години. Професор Давидовић био је биолог по основном образовању, докторирао је код академика Радослава Анђуса, а потом се усавршавао на бројним институтима у иностранству. Учествовао је у експрименталним истраживањима и био је експерт за анализу говорног сигнала. Радио је на Ваздухопловно-медицинском институту у Земуну и обављао је психофизиолошку тренажу пилота у земљи и иностранству. Био је редовни члан Интернационалне астронаутичке академије - одељења за биомедицину. Пензионисан је као редовни професор Војно-медицинске академије у Београду, где је предавао предмете из области ваздухопловне физиологије. У периоду од 1972. до 1991. године био је и професор Физиологије централног нервног система и Психофизиологије рада на Групи за психологију Филозофског факултета Универзитета у Нишу.

Овим путем упућујемо последњи поздрав нашем драгом професору и угледном научнику.

Департман за психологију Филозофског факултета у Нишу