Победници Недеље Департмана за руски језик и књижевност

Вести  ::  понедељак, 24.05.2021.

У оквиру Недеље Департмана за руски језик и књижевност спроведен је конкурс, посвећен значајном јубилеју – двестотој годишњици рођења Ф. М. Достојевског, на коме су учествовали ученици средњих школа и гимназија слањем есеја на тему Мой Достоевский.

Трочлани жири чинили су наставници и сарадници Департмана за руски језик и књижевност из уже научне области руска књижевност и култура: проф. др Велимир Илић, доц. др Ненад Благојевић и Милица Ђорђевић. Након пажљивог читања пристиглих радова, жири је донео одлуку о победницима последњег дана Недеље Департмана за руски језик и књижевност, на Дан словенске писмености:

1. место – Драгана Васиљковић, Угоститељско-туристичка школа, Ниш (IV разред)
  2. место – Анђела Филиповић, Гимназија Светозар Марковић, Ниш (IV разред)
  3. место – Петра Станчић, Гимназија Светозар Марковић, Ниш (IV разред)

Победници такмичења ће бити награђени књигама у издању Филозофског факултета у Нишу, а ученици који су освојили прва два места биће ослобађени плаћања накнаде за полагање пријемног испита.

Честитамо победницима!