Предавање о књижевној фантастици за наставнике Српског језика и књижевности и студенте Србистике

Најаве  ::  понедељак, 29.03.2021.  ::   Прилози

Департман за србистику и Центар за професионално усавршавање Филозофског факултета у Нишу организују са мр Драганом Бошковић књижевни разговор на тему Свет фантастичне књижевности (дефиниција, типологија, рецепција и примена).
     Бавићемо се теоријом књижевне фантастике – шта је оно што називамо књижевном фантастиком, како се снаћи у мору понуђених типологија у теорији и да ли је то само књижевни жанр или пак књижевни проседе. Други део биће посвећен разговору о растућој рецепцији фантастике данас, њеној вредности и могућим применама у настави и ваннаставним активностима.
     Предавање ће бити одржано онлајн 7. aприла 2021. године (среда) oд 18 часова преко апликације Google Meet. Намењено је наставницима Српског језика и књижевности и студентима Србистике. Сви наставници који буду похађали овај семинар добиће одговарајућу потврду о професионалном усавршавању.
Пријављивање траје до 6. априла путем линка: http://skr.rs/zzvV