Препорука о планирању путовања у иностранство

Факултетска дешавања  ::  понедељак, 09.03.2020.

На основу препорука Министарства просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије од 24. фебруара и 6. марта 2020. године, запосленима и студентима Филозофског факултета у Нишу упућује се следећа

ПРЕПОРУКА
о планирању путовања у иностранство

Запосленима на Филозофском факултету Универзитета у Нишу препоручује се да до стабилизације глобалне ситуације у вези са ширењем вируса корона COVID-19 избегавају путовања у иностранство у највећој могућој мери, а нарочито на дестинације које су најпогођеније глобалном кризом (НР Кина, Италија, Иран, Јужна Кореја, Француска, Немачка, Шпанија, Јапан итд.). Поред овога, студентима се препоручује да у овом периоду не организују било каква групна путовања или посете иностранству. Имајући у виду број студената који похађа наставу на нашем факултету, ризик од преношења поменутог вируса треба смањити на најмању могућу меру.

У Нишу, 9. марта 2020. године

Проф. др Наталија Јовановић