Google Translate

Одржано предавање "Превенција вршњачког насиља у школском контексту"

Предавања  ::  четвртак, 11.04.2019.  ::   Галеријa
Датум одржавања
уторак, 09 април 2019
Време
Локација
слушаоница 304

У оквиру недеље Департмана за педагогију, а у организацији Центра за професионално усавршавање Филозофског факултета у Нишу, доц. др Марија Марковић одржала је интерактивно предавање за наставнике основних и средњих школа на тему Превенција вршњачког насиља у школском контексту.

Кроз размену искустава и ставова, говорило се о мерама и активностима превенције и интервенције које су у стручној литератури идентификоване као ефикасне и разматране су могућности примене датих мера и активности у нашем школском контексту. Дискутовано је о различитим примерима вршњачког насиља из школске свакодневице. Указано је на тешкоће на које се наилази при раду школа на смањењу учесталости вршњачког насиља, али и на позитивне ефекте примене неких од мера и активности.

Присутни наставници изнели су став да је овакав вид размене вишеструко користан и да ће се у школама размотрити могућности примене предложених мера и активности са којима су се упознали, а које до сада нису биле примењиване код нас.