"50 година од студентских протеста"

Предавања  ::  понедељак, 12.03.2018.
array(3) {
  [0]=>
  object(stdClass)#935 (9) {
    string(2) "61"
    string(29) "Датум одржавања"
    ["value"]=>
    string(30) "уторак, 13 март 2018"
    string(4) "date"
    string(9) "konfdatum"
    ["rawValue"]=>
    string(10) "2018-03-13"
  [1]=>
  object(stdClass)#934 (8) {
    string(2) "62"
    string(10) "Време"
    string(5) "18:00"
    string(9) "textfield"
    string(1) "2"
    string(9) "predvreme"
  [2]=>
  object(stdClass)#933 (8) {
    string(2) "63"
    string(16) "Локација"
    ["value"]=>
    string(79) "Универзитетска библиотека „Никола Тесла“"
    string(9) "textfield"
    string(1) "3"
    string(12) "predlokacija"
Датум одржавања
уторак, 13 март 2018
Време
Локација
Универзитетска библиотека „Никола Тесла“

Универзитетска библиотека „Никола Тесла“ и ЕУ Инфо кутак Ниш организују академско предавање „Педесет година од студентских протеста“, које ће одржати професор др Бранислав Стевановић, у Свечаној сали Универзитетске библиотеке 13. марта од 18 сати.

У фокусу овог предавања биће политичка ситуација у свету и тадашњој Југославији, разлози за јављање незадовољства и пут студентских немира 1968. године.

Посетиоци ће, између осталог, моћи да чују где су прво покренути грађански протести, какав је то утицај имало на наше друштво и какав је културни, социјални и морални значај имало буђење младих у нашој земљи и целом свету.

Професор др Бранислав Стевановић је социолог политике. Дипломирао је на Филозофском факултету у Нишу, магистрирао на Факултету политичких наука у Београду и докторирао на Филозофском факултету у Нишу. Од 1991. године ради на овом факултету, најпре као асистент, а онда и као наставник, на департманима за социологију и новинарство. Редовни је професор и аутор више десетина научних радова из области социологије политике и социологије културе.

Предавање је део циклуса академских предавања, која Универзитетска библиотека и ЕУ Инфо кутак реализују већ годину дана.

Присуство предавању је бесплатно, али из организационих разлога позивамо заинтересоване да своје присуство потврде до понедељка, 12. марта, до 19 сати, на мејл officenis@euinfo,rs, или број 018/254-461.