Бугарски дипломати посетили Филозофски факултет

Потписани протоколи о сарадњи  ::  среда, 17.04.2019.  ::   Галеријa
NULL

Представник Амбасаде Републике Бугарске у Београду Јулијан Китипов и генерални конзул у Нишу Едвин Сугарев посетили Филозофски факултет. На састанку са деканом проф. др Наталијом Јовановић прецизирани су критеријуми за избор лектора за бугарски језик на Универзитету у Нишу  и верификоване стипендије за учешће студената Филозофског факултета на летњем семинару бугарског језика и културе на Великотрновском универзитету Св. св. Кирил и Методиј, који ће се одржати од 15. јула до 4. августа 2019.

Бугарски дипломати састали су се и са студентима Србистике и Русистике који су током претходног семестра преводили приповетке савремених бугарских аутора. Ти ће текстови на јесен бити објављени у зборнику Пробуди ме кад нађеш перо,  чији су приређивачи проф. др Валерија Тодорова и доц. др Маја Вукић. Студенти и лекторат бугарског језика добили су овом приликом на поклон књиге од Министарства образовања и наука Р. Бугарске и  Амбасаде Р. Бугарске.